Granül Geri Dönüşüm

Strafor EPS Granül
EPS Granül Geri Dönüşüm

EPS Granül Geri Dönüşüm

EPS Granül geri dönüşüm işlemi, bildiğimiz straforun eritilmesi sonucu elde edilen malzemenin granülize edilmesi ile elde edilen üründür.

Bu ürün direk olarak enjeksiyon makinelerinde kullanılabilindiği gibi birçok inorganik malzemenin karıştırılması sonucu sertliği, mukavemeti ayarlanır ve birçok ürünün ham maddesi olarak kullanılabilir.

Atık straforlar AYE Geri Dönüşüm ltd. Şti. gibi lisanslı firmalar tarafından toplanmasıyla granül üretimi başlar. Toplanan straforlar birkaç temizleme işleminden sonra ayıklama bölümüne gelir. Burada temizlenen straforlar densitilerine ve renklerine göre ayrılarak kırma bandına taşınır. Kırılan straforlar silolara çekilerek eritmeye hazırlanır. Straforun erimesi ilk prosestir. Ardından ikinci eritme ve granül makinesine aktarım işlemi başlar. Granül makinesine aktarılan ürünler istenen ebatlarda çekilerek granülizatör tarafından ham madde haline getirilir.

Firmamızın aylık 150 ton granül çekme kapasitesi mevcuttur. Yurt dışı ve yurt içi satışları olan firmamız şeffaf birinci sınıf kaliteli granül üretir. Üretilen granüller bantlarda özel işleme tabi tutulduğundan granül parçacıklarının renklerinde bozukluk ve hava kabarcıkları olmamaktadır. Firmamızdan arayarak üretimimiz hakkında detaylı bilgi alabilir ve numune talebinde bulunabilirsiniz.